Strangers In My House

Strangers In My House to założony w Krakowie w 2019 roku zespół poruszający się w klimatach z pogranicza dream popu i shoegaze. Opierają się na niezależnej scenie lat 80. i 90., ale nie boją się eksperymentowania. Budowane przez nich brzmienie idealnie wypełnia istotną lukę w polskiej muzyce niezależnej.

Balansują pomiędzy ładnymi melodiami, przestrzenią i ścianą dźwięku – ich muzyka potrafi być zarówno oniryczna, jak i energetyczna. Inspirują się brytyjską sceną shoegaze, dodając do niej elementy dream popu, post punka czy alternatywnego rocka. Muzycznymi mentorami są dla nich zespoły takie jak Slowdive, Cocteau Twins, Daughter, The Cure, Pale Saints i Lush. Rozmarzone wokale, urzekające melodie, gitarowe eksperymenty i przestrzenne brzmienie to cechy dobrze opisujące muzykę SIMH. Coś dla fanów wykonawców z katalogu 4AD, Creation Records, psychodelii, space rocka i trip hopu.

Zespół aktywnie koncertuje i zbiera doświadczenie studyjne. Po kilku udanych występach na żywo i dwóch wydanych w 2019 roku singlach pod koniec wakacji 2020 nakładem niezależnej wytwórni Wynik Współpracy ukaże się debiutanckie wydawnictwo „Strangers In My House EP”. Pochodzący z tej płyty utwór „The Other Home” znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów radia Afera i był grany w ogólnopolskich i lokalnych stacjach radiowych.

Skład:
Jakub Kurek – Gitara
Jakub Zając – Gitara
Magdalena Radecka – Wokal
Bartosz Pałka – Perkusja
Agnieszka Ryczek – Bas