It’s July Already

Koncerty
Krzysztof Winiarski
itsjulyalready@wynikwspolpracy.pl
tel. 606204827

PRESS PACK: link

It’s July Already oczywiście nie lubi odpowiadać na pytania o to, co gra. Mówi się, że zespół inspiruje się amerykańskim folkiem i trudno temu zaprzeczyć. Ale to za mało. Bo jest w historii muzyki taki moment, w którym tenże folk w niezauważalny sposób złączył się z popem i rock and rollem. Kto wie, czy nie jest to dla It’s July Already moment najbardziej znaczący. Za to ukłony dla Dylana, The Band i Velvet Underground.
Ponad dwadzieścia lat później rozpoczął się natomiast etap, w którym dzięki otrzeźwieniu przyniesionym przez punk rock padły ostatnie bastiony zależności od dużych wytwórni i nie trzeba było już być “profesjonalistą”, by mieć zespół. W tym miejscu podziękowania dla Beat Happening i Galaxie 500.

Dodajcie do tej historii bujający rytm i szczyptę zdrowej melancholii. To właśnie It’s July Already.
It’s July Already to również Krzysiek, Piotrek, Michał, Mateusz i Kamila. Grupa jest częścią kolektywu i wytwórni “Wynik Współpracy”, który zrzesza twórców, producentów i organizatorów działających zgodnie z zasadami “Do It Yourself” i “Do It Together”.
Zespół jest laureatem X edycji konkursu Radia Kraków dla młodych zespołów “Megafon”. Stale opracowywany jest nowy materiał, który jest chętnie prezentowany na koncertach.

Eng:
It’s July Already is a folk-inspired independent rock/pop ensemble based in groovy melancholia.

Skład zespołu: Krzysiek Winiarski [gitara, wokal], Kamila Zielińska [wokal], Mateusz Madej [klawisze], Michał „Gumiak” Juszczak [bas], Piotrek Kozłowski [perkusja].