Bażant

Koncerty
Piotr Sobestiańczuk
en.faisan@gmail.com
tel. 661 847 497

PRESS PACK: link

Bażant – pseudonim Piotra Macieja Zachariasza Sobestiańczuka, o wiele wygodniejszy do używania niż nazwisko.

Krążą słuchy, że w związki z kobietami wchodzi tylko po to, żeby po ich rozpadzie mieć o czym pisać piosenki, a w głębi duszy chciałby zostać papieżem, tyle że nie jest fanem celibatu. Część z tych rzeczy to nieprawda.

Urodził się w Zamościu, tam też ukończył I LO im. Jana Zamoyskiego, jako najlepszy absolwent swojego rocznika. Później zamieszkał w Krakowie. Jedne z jego najlepszych utworów to “Wesele” i “Serce”. W odróżnieniu od Marka Grechuty, który również pasuje do powyższego opisu, nadal żyje i tworzy.

Jego piosenek nie da się pomylić z utworami innych wykonawców, bynajmniej nie dlatego, że ich nie słyszeliście. Za to może zdarzyć się odwrotna sytuacja. Znając jego twórczość, możecie przypadkiem usłyszeć utwór kogoś znanego i powiedzieć: “O, to brzmi jak Bażant!”. Ale umówmy się, mało kto śpiewa “Jestem twoim księdzem!” albo “Jestem papieżem na tym parkiecie”.

Słuchacze, którzy dadzą szansę jego muzyce, są często zaskoczeni, ile emocji może za pomocą prostych środków przekazać ktoś o tak niepozornym pseudonimie. Dlatego nie napiszemy tutaj “Bażant jest podobny do [tu wstaw kilku znanych i lubianych]”. Włączcie jego muzykę i pokochajcie ją lub znienawidźcie.

W Wyniku Współpracy debiutował w 2017 roku longplayem “Wesele”. Ciepło przyjętym, bo wyszedł w środku lipca. W styczniu 2022 przyszła pora na album “Serce” – 12 indie rockowych piosenek, które niczym krew wypływają wprost z serca i do niego trafiają.

Na żywo występuje jako Bażant i Inne Ptaki z zespołem w składzie:
Bażant – gitara, wokal, instrumenty klawiszowe
Mateusz “Mejdej” Madej – gitara, instrumenty klawiszowe
Maciej Lipski – bas
Michał “Gumiak” Juszczak – perkusja