O nas

Serwus! Fajnie, że wpadłaś/-eś.

Jesteśmy krakowską niezależną wytwórnią płytową, która od kilku lat zajmuje się tworzeniem muzyki i promowaniem polskiej sceny alternatywnej. Pod szyldem Wyniku Współpracy działamy oficjalnie od 6 marca 2016.

Co robimy?

1. Rozkręcamy muzyczny kolektyw

Pomysł był taki: graliśmy w trzech zespołach i stwierdziliśmy, że chcemy robić muzykę razem, nagrywać i produkować „u siebie”, wspierać się wzajemnie na różnych etapach działań. Tak właśnie powstał nasz kolektyw. Od tamtego czasu zbudowaliśmy w Krakowie swoje studio, wydaliśmy kilka płyt, zrealizowaliśmy parę okołomuzycznych projektów i urośliśmy w siłę – teraz możemy pochwalić się już 8 grupami w naszym składzie: Cheap Flights, It’s July Already, Świderile, Pocket Square, Bażant, Weronika Boczek i Strangers In My House, Namena Lala. Znajdziesz tu nietypową mieszankę gatunków: indie pop / rock / folk, punk, shoegaze, funk i dream pop. Gramy i organizujemy koncerty, nieustannie pracujemy nad nowym materiałem i wspólnie promujemy nasze zespoły. W październiku 2019 wszystkie grupy spotkały się wraz z zaproszonymi gośćmi na scenie Klubu RE podczas Wynik Współpracy Showcase – tę wspaniałą przygodę z pewnością kiedyś jeszcze chętnie powtórzymy. Jeśli chcesz poznać muzykę Wyniku, tutaj możesz posłuchać naszej playlisty.

2. Nagrywamy podcast

„Życie na odsłuchu” to nietypowy podcast muzyczny, w którym prowadzący wzajemnie prezentują sobie (i słuchaczom) utwory związane z zadanym tematem. Bohaterowie programu bardzo się lubią, kością niezgody w ich relacjach bywają jedynie drastyczne różnice w guście muzycznym. Krzysiek przepada za surowym folkiem, niezależną muzyką gitarową i wszystkim, co brzmi raczej niskobudżetowo. Bażant zaś to fan polskiego popu z lat 90., rapu, muzyki sakralnej i nu-metalu. W trzecim sezonie dołączyła do nich Natalia, koneserka muzyki silnych kobiet i wszelakich projektów, które trudno jest zakwalifikować gatunkowo, oraz Tomek ceniący sobie oryginalny hip-hop, wrzaskliwy punk i nietuzinkowe love songi. Podcast dostępny jest na YT, naszej stronie i w serwisach streamingowych.

3. Bawimy się w muzykę

Śledzący nas od początku być może pamiętają, że pisaliśmy już bloga z okołomuzycznymi felietonami, nagrywaliśmy live session z naszego studia, w ramach wspólnej zabawy muzyką tworzyliśmy nawet piosenki świąteczne 😉 Do głowy przychodzą nam różne pomysły, co będzie dalej – nie wiadomo; wiadomo tylko, że efekty tych eksperymentów znajdziecie na naszym kanale YT, na Facebooku i Instagramie. Jeśli chciałbyś/chciałabyś nawiązać z nami współpracę lub zorganizować koncert zespołów Wyniku – śmiało, napisz do nas.

Nieco więcej o Wyniku Współpracy przeczytasz tutaj:

Krakowska Scena Muzyczna | Głośniej | Soundrive